Zobacz portal www.prawosocjalne.plzobacz więcej

Newsletter

Informujemy o zapowiedziach, nowościach, promocjach!

zapisz sięAktualności

Doktor habilitowany nauk prawnych, jeden z najlepszych w Polsce specjalistów w zakresie prawa pomocy społecznej. Pełni funkcję sędziego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gliwicach, jest pracownikiem naukowym Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu oraz prowadzi szkolenia m.in. dla jednostek organizacyjnych pomocy społecznej. Przez wiele lat był członkiem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach.

Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół zagadnień prawa administracyjnego i postępowania administracyjnego. Od wielu lat zajmuje się problematyką pomocy społecznej. Współautor m.in. Praktycznego komentarza do ustawy o pomocy społecznej (1993), Komentarza do ustawy o pomocy społecznej (1997), Wzorów decyzji administracyjnych w sprawach pomocy społecznej (1998) oraz autor Prawa do pomocy społecznej w polskim systemie prawnym (2008).

Na rynku znajdują się już wszystkie części serii publikacji poświęconych zagadnieniom procedur przyznawania świadczeń socjalnych, Pomoc społeczna. Procedury i tryb przyznawania świadczeń (listopad 2009), Świadczenia rodzinne. Procedura i tryb przyznawania (grudzień 2009) oraz Świadczenia z funduszu alimentacyjnego i dodatki mieszkaniowe. Procedura i tryb przyznawania.(grudzień 2009)

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »
X